امروز چطور گذشت؟

شروع موضوع توسط مسعودخوشبخت ‏4 نوامبر 2017 در انجمن تجارب و خاطره‌ها

1. مسعودخوشبخت

مسعودخوشبخت Active Member

سلام
    میخوام این موضوع را با هم به اشتراک بذاریم.. داستان هر روزمان را برای هم اینجا تعریف کنیم.. ممکنه شیرین باشند.. یا غم‌انگیز. ممکنه تلخ باشند.. یا مضحک.
    ولی در نهایت, هر داستان یک تجربه‌ست.. یک خاطره همیشه یک تجربه‌ی مجانیه و قبل از اینکه ضرر کنی روش کارو و زندگی‌رو یاد میگیری.. خیلی‌ها عادت دارند با آزمون و خطا جلو بروند.. ولی من یاد گرفتم بخونم و بنویسم.. خوندن باعث میشه به معلوماتم اضافه بشه و نوشتن هم باعث میشه در مورد آموخته‌هام تأمل کنم.
    یه معلم تو مقطع راهنمایی داشتیم (روحش شاد.. شهید شد) که یه بار سرکلاس گفت؛ من هر روز و هرسال یک کتابو تدریس میکنم ولی هیچوقت این کتاب واسم یکنواخت و کسل‌کننده نمیشه!!! پرسیدیم چرا؟ گفت: چون هر سال محصلام تغییر میکنند.. و سؤالای جدید می‌پرسند.. منم که میخوام جوابشونو بدم, هر بار یه جور میگم.. برای خودم هم تکرار میشه.. روشهامو می‌سنجم یا تغییر میدم.. وقتی برای محصلین توضیح میدم به عمق مسئله و یا جواب پی می‌برم و خیلی از مسائل برای خودم نیز روشنتر میشه.. می‌گفت؛ بعضی‌هاتون یه وقتا یه سؤالایی می‌پرسید که تو هیچ کتابی جوابش پیــــــــدا نمیشه. فقط باید تجربه کنید یا از تجربیات دیگرون یاد بگیرید. می‌گفت این کتاب‌هایی که امروز به این راحتی حفظ می‌کنید و از اون نمره‌ی قبولی میگیرید و میرین مقطع بالاتر, حاصل چندین سال تجربیات و شکست و پیروزی‌های جستجوگران علم گذشته‌ست که برای نسل آینده اونارو نوشتند و از خودشون باقی گذاشتن.
    من که تازه امروز رفتم دفتر اسنپ و ثبت‌نام کردم. از فردا میخوام تازه شروع بکار کنم. هر مسافر واسم یه داستانه . فرداشب میگم چطور گذشت... و این داستان مثل زندگی, ادامه داره.......

2. مسعودخوشبخت

IMG_20171028_195052.jpg تصویر سه‌بعدی محل عبور عابر پیاده!!!
    تصور میکنی برجسته‌ست.. در اصل مسطحه:):D:rolleyes:

3. مسعودخوشبخت

سلام.. ۹۶/۹/۴
    روز اول که این سایتو دیدم خیلی خوشحال شدم که اعضای اسنپ یه محلی برای تبادل اطلاعات دارند و می‌تونند در آنجا نظرات و پیشنهادهای خودشون ارائه بدهند و یا از نظرات دیگران استفاده کنند..
    ولی بعد از این بیست روز که عضو شدم, دیدم فقط همون چندتا نظر چند ماه پیش که تعداد انگشت شماری از اعضا ذکر کردند چیزی نه اضافه میشه و نه پاسخی به همین نظرات داده میشه.. انجمنهای مختلف با موضوع‌های متنوع هست ولی انگار این روزا کسی حال و حوصلهٔ پیگیر شدنشونو نداره.. یا شاید موضوعات باب دل دیگران نیست ولی اگر هم اینطوره.. میشد موضوع خودشونو مطرح میکردن که نه.. اونم نیست!
    در هر صورت.. بازدید کننده زیاده.. مطالب را هم می‌خونند ولی در بحث‌ها شركت نمی‌کنند!
    عجیبـــــــه!!!!
    میخوام در مورد أپِ نقشه‌خوان ویز waze حرف بزنم..
    اپلیکیشن خیلی خوبی بود.. اگه بگم بدون خطا شاید اغراق باشه, ولی به یقین میشه گفت در بین رقبا, بهترین نرم‌افزار بود.. به راحتی میشد با اون کار کرد.. بهترین مسیر را با توجه به ترافیک و کوتاهترین مسیرو به مقصد پیشنهاد میکرد.. من در این مدت هیچ دغدغه‌ای برای رسوندنِ مسافر به مقصد نداشتم.. ولی از اون شبی که مجبور شدم این برنامه را حذف کنم.. با نرم‌افزارهای دیگه کلی مشکل دارم.. انتخاب مسیرهای پیچ در پیچ.. عدم توجه به ترافیک.. کوچه‌های بن‌بستی که به اشتباه خیابون فرض شده بودن.. و... صدتا مصیبت دیگه.. مثل گوگل مپ که حروفش ریزه و گوینده نقشه‌خوان نداره و هر دقیقه می‌بایست به مانیتور موبایلت خیره بشی که کجا باید بپیچی و یا نقشه‌خوان مپزمی maps me که کلأ تو خیابونا حیرونت میکنه.. آدرسهای غلط میده.. ترافیکو نمی‌بینه و برای رسیدن به مقصد فقط کوتاهترین مسیرو محاسبه میکنه و تو کوچه‌های پیچ در پیچ سرگردون میشی.. تازه وقتی تو آینه, چشمت به چشم مسافر میافته احساس میکنی داره تو فکرش کلی فحش و ناسزا بهت میده که این بابا تو این پس‌کوچه‌ها چیکار میکنه.. نکنه راهو بلد نیست داره دور خودش میچرخه..
    در واقع من که حدود سی ساله تو تهرون دارم می‌چرخم.. هنوز خیلی از محله‌هاشو نمی‌شناسم.. لعنتی این شهر اینقدر دراندشتـــــه که اگه بخوای وقت بذاری و همه کوچه پس‌کوچه‌هاشو بگردی, هزاروسیصدو نودوهفت سال طول میکشه که فقط یکبار از هر محل ردشی..
    معلومه که همه تهرونو بلد نباشی.. تازه وقتی زنگ میزنی که آدرس دقیق مسافرو بپرسی که مثلأ زرنگی کرده باشی و نخوای از رو موقعیتی که مسافر شاید به اشتباه انتخاب کرده, پیداش کنی.. طرف یه جوری اسم کوچه بن‌بست پنچ‌متری‌شونو میگه که انگار ۱۰ ساله باهاشون تو اون کوچه همسایه بودی.. و آخرش هم یه‌جوری میگه اینجا رو بلد نیستی.. که یعنی ها.. همین دیروز از ولایتتون اومدی شهر.. نه جانم.. خود شما که سی ساله تو شرق زندگی میکنی اگه بیاریم غرب تهرون یا شمال تهرون.. سه هفته طول میکشه که بتونی به یکی از اون اتوبانهای کمربندی تهرون برسی تا راه خونه‌تونو پیدا کنی.. چه انتظاریه که من کوچه ۴ متری شمارو به اسم بشناسم و سیم ثانیه بیام سوارتون کنم!!
    ولی با نرم‌افزار waze تو هیچ کجای این شهر بزرگ غریبه نبودم و گم نمی‌شدم..
    حیف که به خاطر نمی‌دونم چیِ این نرم افزار که یکی میگه پلیسو نشون میده.. یکی میگه ابزار جاسوسی بوده.. یکی دیگه میگفت ساخت فلان کشوره.. چــــــــــرا؟؟؟؟ آخرش هم نفهمیدم..
    حالا که تا اینجاشو خوندی... دردمو فهمیدی.. اگه یه نرم‌افزار نقشه‌خون خوب نه در حدِ ویز که عمرأ وجود داشته باشه.. ولی یه چیزی که مثل بچهٔ آدمیزاد حرف بزنه و راهو درست نشون بده و تو ترافیک گیرت نندازه.. سراغ داری بمن هم بگین از این حیرونی و سردرگمی بیایم بیرون. مرسی..
    جدیدأ یه نسخه کپی از برنامه waze پیدا کردم به اسم دال daal .. حدود دو روزه دارم از اون استفاده می‌کنم.. فعلأ باهاش به مشکل نخوردم.. ولی احساس میکنم این هم ترافیکو لحاظ نمی‌کنه!!:mad::mad::mad:

Reza.mirpanj از این پست تشکر کرده است.
  4. Reza.mirpanj

Reza.mirpanj Member

والا من از این حرکت انجام شده درباره ویز اینو میشه فهمید که ما راننده های استپ خلافکاریم و از طریق این برنامه میفهمم کجا گشتاپو ست والا بقیه همه ازادانه میتوان استفاده کنن فیلتر هم نیست انگار فقط ترس از راننده های تاکسی آنلاین ها بود

مسعودخوشبخت از این پست تشکر کرده است.
  5. مسعودخوشبخت

سلام. خخخخخخ
    آره.. یه اصطلاح بینِ قاضی‌ها و پلیس‌ها رایجِ که؛ همه متهم, مشکوکند و مستعد جنایت.. مگر اینکه خلافش ثابت بشه!!! از نظر روانپزشک‌ها نیز همه دیوانه و روان‌پریشند و نیازمند مشاوره و درمان.. از لحاظ این آقایون که نقشه‌خوان (یا همون نوی‌گیتور) را مسدود کردن, احتمالأ تمام راننده‌های اسنپ خلافکار و حمل کننده‌ی موارد غیرقانونی هستیم. یا اینکه دیواری کوتاه‌تر از دیوار ما پیدا نکردن..!!!!
    به هر حال, حالا که نمیشه از این نرم‌افزار استفاده کرد. البته اگه دو گوشی داشته باشی, میشه رو اونی که برنامه اسنپ نداره از waze استفاده كرد که اونم باید مقصد یا مبداء رو یا رو نقشه پیدا کنی یا کامل تایپ کنی که ارزش نداره و به صرفه هم نیست و زمانبره... ولی حداقل برای مصارف شخصی میشه از امکاناتش بهره برد.
    جدیدأ (امروز ۹۶/۹/۲۱) یه دوست مجازی پیغام داده؛ "اگه نسخه قدیمیِ اسنپ درایورو داشته باشی, می‌تونی تو همون گوشی از برنامه waze فيض ببری." هنوز امتحان نکردم. ولی اگه جواب داد تو همین صفحه اعلام می‌کنم.
    شما هم اگه تجربه استفاده کردنشو داشتید.. ممنون میشم اطلاع رسانی کنید. با سپاس.. موفق و بهروز باشید.

Reza.mirpanj از این پست تشکر کرده است.
  6. باتلاق

باتلاق Member

آقا براتوون از امروز چطور گذشت بگم!

یه خانم جوانی رو سوار کردم بعد از یه مقدار که حرکت کردیم ایشون یه تلفن زدن به یکی شروع کردند به گریه کردن و به اون شخص گفتن "خانم دکتر من رفتم! اون یکی برادرم هم فوت کرد..." و ماجرا رو تعریف کردن. به شدت ناراحت شدم و خواستم ایشون رو آروم کنم! بعد که تلفنشون تموم شد گفتم "گویا برادرتون فوت کردن من تسليت میگم..." و در همين لحظه انقدر ناراحت شده بودم که بغضم ترکيد با گريه گفتم "خوب شما اینطوری گريه می کنید من من چطوری رانندگی کنم!!!؟" بعد دیگه چشمتون روز بد نبینه گريم بند نمی اومد و یه ده دقیقه یه ربعی مشغول بودم! البته ايشون هم بعدش کمی صحبت کرد و به نظرم آرومتر شدند.

نتايج اخلاقی:
    1. اگر دل ندارید لطفا با مسافران همدردی نکنید!
    2. آقای اسنپ میگه با مسافر صحبت نکنید ایشون یه نرم افزار هستند ولی ما انسانیم نمیتونیم همیشه بی تفاوت باشیم!
    3. انگار این روزها حال و روزمون هیج مدله خوب نیست!

7. باتلاق

باتلاق Member

:confused:یه خاطره دیگه:

چند روز قبل یه مسافر خانم داشتم که از لحظه ای که سوار ماشین شدن شروع کردن به ايراد گرفتن از زمين و زمان که چرا هوا آلودس، چرا ترافیکه، چرا مملکت اینطوریه و البته "اوضاع اقتصادی مردم خراب شده". برای اینکه بی ادبی نباشه باهاشون همراهی کردم گفتم بله خیلی اوضاع احوال مردم بد شده!

ايشون در ادامه فرمودند: مردم اصلا با این اوضاع اقتصادی نمیتونن زندگی کنن. الان رفتم 4 میلیون تومان مشروب (منظورشون الکلی بود) خریدم ولی اصلااز گلوم پايين نمیره و بس گرون کردن آدم از زندگیشاصلا لذت نمیبره!!!:confused::D:D:D

واقعا چه دقدقه هایی دارن مردم! معنی اوضاع بد اقتصادی رو هم فهمیدیم! مثل اینکه فقط ما تو نون شب موندیم!:D

Ramin.f از این پست تشکر کرده است.
  8. Reza.mirpanj

Reza.mirpanj Member

یه نسخه از اسنپ درایو هست تو اینترنت که میتونی از ویزهم استفاده کنی .من امتحان کردم جواب میده