جایگزین برنامه WAZE

شروع موضوع توسط Parvaz ‏19 نوامبر 2017 در انجمن مشورت و راهنمایی

1. Parvaz

Parvaz New Member

سلام و عرض ارادت خدمت همگی
    با توجه به دستور عدم بکارگیری برنامه مسیر یاب waze از ۳۰ آبان و توانائیهای خاص این نرم افزار در مقایسه با برنامه های مشابه ، به نظرتان چه برنامه دیگری را میتوان جایگزین آن کرد که همان کارکرد را داشته باشد
    چرا که حالت رانندگی google maps در ایران فعال نیست و maps.me هم کارکرد خوبی ندارد

2. مسعودخوشبخت

مسعودخوشبخت Active Member

نقشه‌خوان ویز waze نرم‌افزار خیلی خوبی بود.. اگه بگم بدون خطا شاید اغراق باشه, ولی به یقین میشه گفت در بین رقبا, بهترین نرم‌افزار بود.. به راحتی میشد با اون کار کرد.. بهترین مسیرو با توجه به ترافیک و کوتاهترین مسیرو به مقصد پیشنهاد میکرد.. من در این مدت هیچ دغدغه‌ای برای رسوندنِ مسافر به مقصد نداشتم.. ولی از اون شبی که مجبور شدم این برنامه را حذف کنم.. با نرم‌افزارهای دیگه کلی مشکل دارم.. انتخاب مسیرهای پیچ در پیچ.. عدم توجه به ترافیک.. کوچه‌های بن‌بستی که به اشتباه خیابون فرض شده بودن.. و... صدتا مصیبت دیگه.. مثل گوگل مپ که حروفش ریزه و گوینده نقشه‌خوان نداره و هر دقیقه می‌بایست به مانیتور موبایلت خیره بشی که کجا باید بپیچی و یا نقشه‌خوان مپزمی maps me که کلأ تو خیابونا حیرونت میکنه.. آدرسهای غلط میده.. ترافیکو نمی‌بینه و برای رسیدن به مقصد فقط کوتاهترین مسیرو محاسبه میکنه و تو کوچه‌های پیچ در پیچ سرگردون میشی.. تازه وقتی تو آینه, چشمت به چشم مسافر میافته احساس میکنی داره تو ذهنش کلی فحش و ناسزا بهت میده که این بابا تو این پس‌کوچه‌ها چیکار میکنه.. نکنه راهو بلد نیست داره دور خودش میچرخه..
    در واقع من که حدود سی ساله تو تهرون دارم می‌چرخم.. هنوز خیلی از محله‌هاشو نمی‌شناسم.. لعنتی این شهر اینقدر دراندشتـــــه که اگه بخوای وقت بذاری و همه کوچه پس‌کوچه‌هاشو بگردی, هزاروسیصدو نودوهفت سال طول میکشه که فقط یکبار از هر محله ردبشی..
    معلومه که همه تهرونو بلد نباشی.. تازه وقتی زنگ میزنی که آدرس دقیق مسافرو بپرسی که مثلأ زرنگی کرده باشی و نخوای از رو موقعیتی که مسافر شاید به اشتباه انتخاب کرده, پیداش کنی.. طرف یه جوری اسم کوچه بن‌بست پنچ‌متری‌شونو میگه که انگار ۱۰ ساله باهاشون تو اون کوچه همسایه بودی.. و آخرش هم یه‌جوری میگه اینجا رو بلد نیستی.. که یعنی ها.. همین دیروز از ولایتتون اومدی شهر.. نه جانم.. خود شما که سی ساله تو شرق زندگی میکنی اگه بیاریم غرب تهرون یا شمال تهرون.. سه هفته طول میکشه که بتونی به یکی از اون اتوبانهای کمربندی تهرون برسی تا راه خونه‌تونو پیدا کنی.. چه انتظاریه که من کوچه ۴ متری شمارو به اسم بشناسم و سیم ثانیه بیام سوارتون کنم!!
    ولی با نرم‌افزار waze تو هیچ کجای این شهر بزرگ غریبه نبودم و گم نمی‌شدم..
    حیف که به خاطر نمی‌دونم چیِ این نرم افزار که یکی میگه پلیسو نشون میده.. یکی میگه ابزار جاسوسی بوده.. یکی دیگه میگفت ساخت فلان کشوره.. چــــــــــرا؟؟؟؟ آخرش هم نفهمیدم.. مجبور به حذفش شدیم!!!

حالا که تا اینجاشو خوندی... دردمو فهمیدی.. اگه یه نرم‌افزار نقشه‌خون خوب نه در حدِ ویز که عمرأ وجود داشته باشه.. ولی یه چیزی که مثل بچهٔ آدمیزاد حرف بزنه و راهو درست نشون بده و تو ترافیک گیرت نندازه.. طرح نرافیکو بشناسه و وسط روز نبردت تو طرح اصلی که ساعتی بیست تومن جریمه‌شی, سراغ داری بمن هم بگید از این حیرونی و سردرگمی بیایم بیرون. ممنـــــون.
    جدیدأ یه نسخه کپی از برنامه waze پیدا کردم به اسم دال daal .. حدود دو روزه دارم از اون استفاده می‌کنم.. طراحی و پوسته‌ش شبیه waze هستش ولی این کجا و آن کجا!!!!
    فعلأ باهاش به مشکل برنخوردم.. ولی احساس میکنم این هم ترافیکو لحاظ نمی‌کنه!!

arianahmadi از این پست تشکر کرده است.
  3. باتلاق

باتلاق Member

متاسفاته دال خیلی کند و غير قابل اعتماد کار می کنه
    بسیار کند تغييرات رو اعمال می کنه و دائم هم کرش می کنه

واقعا باید چیکار کرد. ای کاش این شرکت با این درآمد تا قبل از اینکه اینطور بشه یک نرم افزار ویژه خودش رو توسعه داده بود.

مسعودخوشبخت از این پست تشکر کرده است.
  4. imanpod

imanpod New Member

با سلام ، من از نرم افزاهای مسیریاب here we go و maps.me و sygic به صورت کرک شده و گوگل مپ استفاده کردم . هیچ کدومشون کارایی waze رو نداشتن . sygic قدیمی و معروفه ولی توی ترافیک و محله هایی که کوچه زیاد دارن مثل نیاوران یا الهیه یا مثلا منیریه و فلاح (کلا محله های قدیمی حالا شمال جنوب و مرکزش فرق نمیکنه) کارکردش افتضاحه . مسیرهای دور مثلا شرق به غرب و برعکش رو هم بد انتخاب میکنه مثلا از نارمک تا پونک رو از مسیر خیابون دماوند ، انقلاب ، آزادی ، جناح ، اشرفی اصفهانی زده بود که رسیدن به مقصد رو از brt هم کندتر میکنه ولی مزیتش نشون دادن محدودیت سرعت اتوبانها و سخنگوی فارسی و مسیر جایگزین (در صورت خارج شدن از مسیر) هست . ضمن اینکه این نرف افزار پولی هست و باید کرکش کنین . در مورئ maps.me نظری ندارم (شاید نسخه ای که من گرفتم بده) و اگر توی ترافیک صفحه گوشی رو استندبای کنی ، مسیر رو گم میکنه و خارج میشه . here we go ترافیک رو نشون نمیده ، گاهی اوقات اشتباهات بدی هم داره ولی مجانی هست و خوش دست تر از بقیه است . سخنگوی فارسی و مسیر جایگزین هم داره و من به صورت ترکیبی با گوگل مپ ازش استفاده میکنم . یه کمی هم باید عادت کنیم با فکر خودمون مسیر رو پیدات کنیم .چون هیچ کدوم از این مسیریابا همچنین نرم افزارهای مشابه مثل ویز شبکه اجتماعی نیستن و کاربرها نمیتونن آپدیتشون کنن .

5. باتلاق

باتلاق Member

دوستان مسیر یاب دال که به واسطه تبلیغ در ستینهای زرد یکباره شناخته شد ولا قابل اعتماد نیست و دائم کرش میکنه. امروز مسیریاب سپهر رو نصب کردم و به نظرم نمیشه گفت عالیه و ایراد زیاد داره ولی حداقل در یکی دو روز کارکرد هنگ نمیکرد. امروز ۳۴۰۰ تومن برای راه اندازی امکانات دیگش مثل صوت پرداخت کردم. پیشنهاد میکنم امتحانش کنید و نظرتون رو بگین.

6. amin2121

amin2121 New Member

الان یه برنامه اومده که عملکردش خیلی از ویز بهتره. مال کشور روسیه س. نزدیک به 100 میلیون کاربر داره. برای رانندگان اسنپ خیلی عالیه، حتی زیر گذر و رو گذر رو اعلام میکنه که از کدوم برید. الان داره از ایران برای نقشه هاش ویرایشگر جذب میکنه. لینک کانال تلگرام ایرانش رو براتون پایین میذارم.

@yandexiran

7. amin2121

amin2121 New Member

الان یه برنامه اومده که عملکردش خیلی از ویز بهتره. مال کشور روسیه س. نزدیک به 100 میلیون کاربر داره. برای رانندگان اسنپ و تپسی خیلی عالیه، حتی زیر گذر و رو گذر رو اعلام میکنه که از کدوم برید. الان داره از ایران برای نقشه هاش ویرایشگر جذب میکنه. لینک کانال تلگرام ایرانش رو براتون پایین میذارم.

@yandexiran

8. amin2121

amin2121 New Member

الان یه برنامه اومده که عملکردش خیلی از ویز بهتره. مال کشور روسیه س. نزدیک به 100 میلیون کاربر داره. برای رانندگان اسنپ و تپسی خیلی عالیه، حتی زیر گذر و رو گذر رو اعلام میکنه که از کدوم برید. الان داره از ایران برای نقشه هاش ویرایشگر جذب میکنه. لینک کانال تلگرام ایرانش رو براتون پایین میذارم.

@yandexiran

باتلاق از این پست تشکر کرده است.
  9. باتلاق

باتلاق Member

منم عضو شدم!

10. باتلاق

باتلاق Member

11. باتلاق

باتلاق Member

سلام مجدد
    آقا من این برنامه رو نصب کردم باید بگم از نظر گرافیکی و عملکر و امکانات در حد دبسیار خوبیه گرافیک خیلی قوی ای هم داره. ولی من متوجه نشدم که ترافیک رو چطور نشون میده و مورد دوم اینکه نقشه هاش برای تهران خیلی مشکل داره و حالا حالا ها زمان می بره تا قابل اعتماد بشه.

من هنوز هم معتقد هستم در حال حاظر بهترین گزینه مسير ياب سپهر هست که از نقشه های گوگل بهره می بره و امکان صوتی هم داره که من با 3.400 تومن فعالش کردم. البته نقایصی هم داره ولی خوب کار رو خوب راه می اندازه.
    مزایا:
    1. نقشه ها تقریبا قابل قبول هستند (نه با دقت ويز)
    2. راهنمای صوتی
    3. نمايش ترافیک
    4. نمايش زوج و فرد
    5. نمايش طرح ترافيک
    6. بدون گیر کردن هاي مزخرف دال

معايب:
    1. حرکت پله پله گرافيکي
    2. نمايش زمان باقی مانده فقط در ابتدای مسير انجام مي شود
    3. امکان انتخاب مسير فقط در ابتداي مسير ميسر هست و اگر بخوايد دوباره بررسی کنيد بايد يک بار برنامه را باز و بسته کنيد
    4. مصرف اينترنتش نسبتا بیشتر از ويز هست
    5. نمايش مسافت باقی مانده تا مقصد گاها خطا هایی داره
    6. عدم امکان ريپورت مسير غلط و...

اينم لينکش: https://cafebazaar.ir/app/ir.javan.rendezvous/?l=fa

12. مِهدی

مِهدی New Member

سلام
    مسیریاب yandex ایراد زیاد داره . . . یکیش این که خیابون یکطفه رو دوطرفه نشون میده و با وجود تغییر مسیر بازم همون راهو نشون میده!!!

13. مسعودخوشبخت

خب اگه پولیه که بصرفه نیست!!! برای بروزرسانی‌هاش هم باید مبلغی بپردازی؟

14. مسعودخوشبخت

سلام.
    یه پیشنهاد میخوام بدم.. نمیدونم چقدر احتمال داره شدنی باشه.. فعلأ در حد پیشنهاده. لطفأ نظرتونو اعلام کنید. ممنون

پیشنهادم اینه که؛ چند نفر ریش سفید یه طومار درست و درمون با دلایل منطقی و کارشناسی شده به آقایون زحمت کش نیروی انتظامی یا هر ارگانی که مانع استفاده از نقشه‌خوان waze شده بنویسند (خودمم حاضرم زیرشو امضاء کنم.. با اینکه ریشم هنوز سفید نشده) چند جمله هم خواهش و تمنـــــــا به این طومار اضافه کنیم که بیخیال این منع بشن و مثل قبل آذرماه راحت ازش استفاده کنیم؟؟!!
    چرا بقیه هموطنـــــــان گرامی می‌تونن این برنامه را داشته باشند تازه به اندازه‌ی ما به کارشون هم نمیآد.. ولی ما که یه سر شرق تهرانیم و بعد دو سه ساعت.. غرب کرج یا از جنوبی‌ترین نقطه رباط کریم و ... سر در میآریم, اجازه استفاده نداریم؟! (خدایی من یکی دوبار یه جاهایی رفتم که اصلأ فکر نمی‌کردم همچین جاهایی تو تهران وجود داره چه برسه به اینکه بخوام کوچه و خیابوناشو پیدا کنم). یه بار هم تو کوچه‌های تنگ و تاریک مولوی گیرافتادم (به لطف مسیریابی برنامه maps-me).. کوچه‌هه اینقدر باریک بود که اگه دستم رو فرمون میلرزید, آینه‌های ماشین میخورد به دیوار.. بعد دوتا پیچ تو کوچه‌ها.. خوردم به بن بست. حدود ۵۰ تا ۷۰ مترو مجبور شدم دنده عقب بیام.. برنامه اسنپ هم همش داد میزد
    اسنپ که بعد از سه بار کنسل.. همش میخواستم از حالت دسترس خارج بشم که مسافر بعدی میومد رو خط. آخرش نتمو خاموش کردم!!!

نمیدونم.. یعنی اگه تعهد بدیم که سوءاستفاده نکنیم.. و پایبند قانون مقدس رفتـــــــارکنیم.. بازم دستور منع کنسل نمیشه؟؟
    اینکه بگیم مدیران اسنپ هزینه کنند و یه برنامه طراحی کنند.. صد سال طول میکشه که یه چیزی با کارایی ۳۰ درصدی از برنامه‌ای مثل ویز بسازند.. انشالله برای آیندگان. ولی ما زمان حالیا چیکار کنیم؟
    به نظرتون طوماره جواب میده؟

شما تأییــــــــد کنید.. نوشتن متن و پیگیــــــری از طریق مدیران اسنپ و مراجع ذیصلاح و غیره‌ش با من

15. مسعودخوشبخت

پیشنهاد میدم از این مسیریاب استفاده نکنید.. تو دسترسی‌های اولیه که موقع نصب از شما اجازه دسترسی میخواد.. یه گزینه دیدم به این مضمون که به حسابهای شما دسترسی داشته باشه.. مثلأ اگه من حساب کاربری همراه بانک رو گوشیم دارم با تایید اجازه دسترسی.. رسمأ خودمو بیچاره کردم. جرأت نکردم نصبش کنم

16. مسعودخوشبخت

لطفأ قبل از نصب هر برنامه‌ای متن اجازه دسترسی‌های اون برنامه که میخواید نصب کنیدو بخونین.. چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه.. درسته به انگلیسی نوشته ولی خیلی از کلماتش برای اونایی که با اندروید یا بالاتر کار میکنن آشناست. نخونده تأیید نکنید. این نصیحتو از این بنده ناچیز بپذیرید.. بعضی مواقع ندونسته خودمون دَرو برای دزدا باز میکنیم.. بعدش تا بخوای بفهمی چی شده.. کار از کار گذشته.. وقتی به حسابهای کاربری دسترسی داشته باشه.. یعنی همه‌ی حسابها.. چه اکانتهای اینترنتی مثل ایمیلها و حساب گوگل و یاهو و همه و همه. من که جرأت نکردم تأیید کنم. بیخیال نصب شدم

17. باتلاق

باتلاق Member

سلام مسعود جان
    نه برای به روز رسانی هامبلغی نمی گیره

اون دسترسی ها رو هم من کنترل کردم. یه دسترسی برای پرداخت مبلغ از طریق بازار در برنامه هست ولی دسترسی حسابها رو من ندیدم.

18. Reza.mirpanj

Reza.mirpanj Member

چرا از خود ویز استفاده نمیکنی
    ویز جایگزین نداره اخه

19. ehsan61

ehsan61 New Member

سلام دوستان من چندروزه که وارداسنپ شدم واسه مسیریاب که صوتی هم باشه واقعاسردرگمم نمیدونم چی نصب کنم لطفا راهنمایی کنین

20. Reza.mirpanj

Reza.mirpanj Member

یکم تو اینترنت بگردی متوجه میشی چطوری از ویز استفاده کنی الان که قدقن هست
    منظورم برنامه اسنپ با ایکن سبز هست.
    راجب برنامه روسی هم باید بگم من شخصا به هیچ چیز روسی اعتماد ندارم چون بنظرم از روس و روسی پلیدتر و مکار تر وجود نداره .ببخشید این نظر شخصی من هست.

#20 Reza.mirpanj, ‏6 می 2018
    آخرین ویرایش: ‏7 می 2018