جایگزین برنامه WAZE

M h 1988

New Member
May 7, 2018
2
0
1
نقشه‌خوان ویز waze نرم‌افزار خیلی خوبی بود.. اگه بگم بدون خطا شاید اغراق باشه, ولی به یقین میشه گفت در بین رقبا, بهترین نرم‌افزار بود.. به راحتی میشد با اون کار کرد.. بهترین مسیرو با توجه به ترافیک و کوتاهترین مسیرو به مقصد پیشنهاد میکرد.. من در این مدت هیچ دغدغه‌ای برای رسوندنِ مسافر به مقصد نداشتم.. ولی از اون شبی که مجبور شدم این برنامه را حذف کنم.. با نرم‌افزارهای دیگه کلی مشکل دارم.. انتخاب مسیرهای پیچ در پیچ.. عدم توجه به ترافیک.. کوچه‌های بن‌بستی که به اشتباه خیابون فرض شده بودن.. و... صدتا مصیبت دیگه.. مثل گوگل مپ که حروفش ریزه و گوینده نقشه‌خوان نداره و هر دقیقه می‌بایست به مانیتور موبایلت خیره بشی که کجا باید بپیچی و یا نقشه‌خوان مپزمی maps me که کلأ تو خیابونا حیرونت میکنه.. آدرسهای غلط میده.. ترافیکو نمی‌بینه و برای رسیدن به مقصد فقط کوتاهترین مسیرو محاسبه میکنه و تو کوچه‌های پیچ در پیچ سرگردون میشی.. تازه وقتی تو آینه, چشمت به چشم مسافر میافته احساس میکنی داره تو ذهنش کلی فحش و ناسزا بهت میده که این بابا تو این پس‌کوچه‌ها چیکار میکنه.. نکنه راهو بلد نیست داره دور خودش میچرخه..
در واقع من که حدود سی ساله تو تهرون دارم می‌چرخم.. هنوز خیلی از محله‌هاشو نمی‌شناسم.. لعنتی این شهر اینقدر دراندشتـــــه که اگه بخوای وقت بذاری و همه کوچه پس‌کوچه‌هاشو بگردی, هزاروسیصدو نودوهفت سال طول میکشه که فقط یکبار از هر محله ردبشی..
معلومه که همه تهرونو بلد نباشی.. تازه وقتی زنگ میزنی که آدرس دقیق مسافرو بپرسی که مثلأ زرنگی کرده باشی و نخوای از رو موقعیتی که مسافر شاید به اشتباه انتخاب کرده, پیداش کنی.. طرف یه جوری اسم کوچه بن‌بست پنچ‌متری‌شونو میگه که انگار ۱۰ ساله باهاشون تو اون کوچه همسایه بودی.. و آخرش هم یه‌جوری میگه اینجا رو بلد نیستی.. که یعنی ها.. همین دیروز از ولایتتون اومدی شهر.. نه جانم.. خود شما که سی ساله تو شرق زندگی میکنی اگه بیاریم غرب تهرون یا شمال تهرون.. سه هفته طول میکشه که بتونی به یکی از اون اتوبانهای کمربندی تهرون برسی تا راه خونه‌تونو پیدا کنی.. چه انتظاریه که من کوچه ۴ متری شمارو به اسم بشناسم و سیم ثانیه بیام سوارتون کنم!!
ولی با نرم‌افزار waze تو هیچ کجای این شهر بزرگ غریبه نبودم و گم نمی‌شدم..
حیف که به خاطر نمی‌دونم چیِ این نرم افزار که یکی میگه پلیسو نشون میده.. یکی میگه ابزار جاسوسی بوده.. یکی دیگه میگفت ساخت فلان کشوره.. چــــــــــرا؟؟؟؟ آخرش هم نفهمیدم.. مجبور به حذفش شدیم!!!

حالا که تا اینجاشو خوندی... دردمو فهمیدی.. اگه یه نرم‌افزار نقشه‌خون خوب نه در حدِ ویز که عمرأ وجود داشته باشه.. ولی یه چیزی که مثل بچهٔ آدمیزاد حرف بزنه و راهو درست نشون بده و تو ترافیک گیرت نندازه.. طرح نرافیکو بشناسه و وسط روز نبردت تو طرح اصلی که ساعتی بیست تومن جریمه‌شی, سراغ داری بمن هم بگید از این حیرونی و سردرگمی بیایم بیرون. ممنـــــون.
جدیدأ یه نسخه کپی از برنامه waze پیدا کردم به اسم دال daal .. حدود دو روزه دارم از اون استفاده می‌کنم.. طراحی و پوسته‌ش شبیه waze هستش ولی این کجا و آن کجا!!!!
فعلأ باهاش به مشکل برنخوردم.. ولی احساس میکنم این هم ترافیکو لحاظ نمی‌کنه!!
سلام و خسته نباشید .من پیشنهاد میکنم از کافه بازار برنامه نشان رو دانلود کنید حتما بسیار عالیست .امکانات ویز رو داره و تم کاربریشم شبیه هستش با توجه به اینکه برنامه نشان بسفارش سازمان ترافیک تهیه شده با توجه به ترافیک و مناطق طرح ترافیک و زوج و فرد مسیریابی میکنه همچنین دارای راهنمای مسیریابی سخنگو با صدای زن و مرد هستش .در هنگام جستجوی مسیر یا مکان بهتر از ویز هستش چراکه شما میتوانید از روی نقشه هم مبدا یا مقصد رو انتخاب کنید همچنین مکان هایی که جستجو میکنید مثل پمپ بنزین ⛽.بیمارستان.مساجد بانکها و لاغیر بسیار کامل هستند . حتما امتحان کنید ارزش داره چون واقعا کارامد هستش .امیدوارم کمکی کوچک در خصوص مشکل مسیریابی کرده باشم .☺

Emir

New Member
Aug 13, 2018
3
0
1
سلام
دو را بیشتر ندارید
یا از گوشی آیفون استفاده کنید و ویز کار خواهد کرد
یا نسخه کرک شده برنامه اسنپ رانندگان را استفاده خواهید کرد، تو گوگل یکم بگردید راحت میتونید پیداش کنید
به درود

Mha

New Member
Aug 27, 2018
3
0
1
من از مسیریاب نشان استفاده می‌کنم. تا حالا مشکل خاصی نبوده، همه امکاناتش هم رایگانه.