درآمد بیشتر در اسنپ با WAZE

شروع موضوع توسط اسنپ مَستر ‏9 ژوئن 2017 در انجمن فنّاوری

1. اسنپ مَستر

عضو کادر مدیریت

استفاده از WAZE نیاز به مهارت زیادی ندارد. حتی یک کاربر تازه کار هم در بار اول با مشکل چندانی برای استفاده از آن روبرو نمی‌شود. حتماً پیش از آنکه تصمیم بگیرید که آیا از این اپلیکیشن خوشتان می‌آید یا نه، حداقل یک هفته از آن استفاده کنید، شرط می‌بندم که از آن دل نخواهید کند.

چه کاربر اسنپ باشید و چه کاربر سایر سرویس‌ها، این اپلیکیشن به سه طریق متفاوت به شما کمک می‌کند که درآمد بیشتری داشته باشید. هر قسمت را به‌صورت جداگانه و با جزئیات خواهم گفت:

1. انتخاب مسیر
    2. اجتناب از گره‌های ترافیکی
    3. خانه/ محل کار/ علاقه‌مندی‌ها

اسنپ رز و اسنپ لوکس از این پست تشکر کرده اند.
  2. اسنپ مَستر

عضو کادر مدیریت

انتخاب مسیر

این رو بعنوان اولین راهی در نظر بگیرید که میتونید پول بیشتری از اسنپ دربیارید. هر دوی شرکت های اسنپ و تپسی براساس مسافت و زمانی که صرف میکنید مبلغ سفر را محاسبه و برای شما در هنگان ارسال درخواست نمایش میدهند. گاهی اوقات ممکنه یک مسافر از شما درخواست کنه از یک مسیر خاصی او را به مقصد برسونید، اما تجربه نشون داده که 9 بار از هر 10 بار سفر اسنپی، مسافر هیچ انتخابی برای مسیر نداره. با انتخاب مسیر خودتان، شما هستید که تصمیم میکیرید چقدر سود خالص از هر سفر اسنپی خودتون داشته باشین.

از این صفحه برای نمایش چندین راه ممکنی که شما رو به مقصد میرسونند، استفاده کنین.

تو بیشتر سفرها شما چند انتخاب برای مسیر خودتون دارین.

اگر سفر اسنپی شما کمتر از 5 کیلومتر هست، بهتره که کوتاه ترین مسیر رو انتخاب کنین. انتخاب مسیر طولانی تر در این مقصد ها فقط به شما ضربه میزنه.

حالا بیاین فرض کنیم سفری که داریم طولانی نیست. شما مسافرتون رو سوار و سفرتون رو شروع میکنین.

بعد از انتخاب گزینه مسیریابی در اپلیکیشن اسنپ، برنامه WAZE بصورت خودکار باز میشه و مقصد رو نمایش میده.

WAZE به شما سریع ترین/کوتاه ترین مسیر به مقصد رو نمایش میده، به همراه مشخصاتی مانند فاصله و زمان رو ، بعنوان مثال 8 کیلومتر، 14 دقیقه

شما با انتخاب دکمه Routes موارد زیر رو می بینید:

• مسیر 1: 8 کیلومتر، 14 دقیقه
    • مسیر 2: 6 کیلومتر، 15 دقیقه
    • مسیر 3: 16 کیلومتر، 30دقیقه

اجازه بدین در اینجا کمی تامل کنیم. در این مرحله شما تصمیم میگیرید که چه مقدار سود خالص از این سفر به دست بیارید.

مسیر 1 ، مسیر پیشفرض احتمالا این همان مسیری ست که نقشه های گوگل و یا اسنپ به شما نشان میدهند. بیشتر برنامه های مسیریابی به شما این حق انتخاب رو میدهند که بتوانید کوتاه ترین مسیر و یا سریعترین مسیر رو انتخاب کنین. معمولا کوتاه ترین مسیر همان سریعترین مسیر است ، البته نه همیشه!

خب مسیرهای فوق در اینجا چی به ما میگن؟ اگر میخواهید بیشترین سود خالص رو از هر سفر اسنپ بدست بیارید، بهتر هست که بهینه ترین مسیر رو شناسایی و انتخاب کنید. تا زمانی که مسافران خود را حول و حوش زمانی که انتظار دارند، به مقصدشون برسونید مشکلی پیش نخواهد اومد.

در این مثال ما مسسیر دوم تنها 1 دقیقه از مسیر اول بیشتر زمان میبره ، اما در عوض 2 کیلومتر کوتاه تر هست، این یعنی مصرف بنزین کمتر!

اما WAZE اینجا چه نقشی بازی میکنه ؟ خب، WAZE خیلی سریع این مسرهای جایگزین رو محاسبه میکنه. شما راحت میتونید متن رو توی یه صفحه کوچیک تلفن همراه بخونید، و می تونید خیلی سریع تصمیم بگیرید که کدوم مسیر بهینه ترین مسیر برای این سفر اسنپ هست و با سرعت و البتهبته بدون اینکه مسافر اسنپ متوجه بشه، مسیر بهینه رو انتخاب کنید.

شما قطعا نمی خواهید که زمان زیادی رو به نقشه ها زل بزنید و پیدا کنید که کجا قراره برید. WAZE هم این کارو ها رو تو حدود 3 ثانیه براتون انجام میده. سرعت عمل شما بر مسافر تاثیر خواهد گذاشت. اگر مسافر ببینه که شما قبل از شروع سفر دارید زیادی با اپلیکیشن نقشه گوشیتون درگیر هستید ، شک خواهد کرد.

Waze با نمایش تمامی این اطلاعات و دکمه ها، اون هم بصورت بسیار بزرگ این مشکلات رو رفع میکنه هنگامی که یک مسیر رو انتخاب میکنید،مسیر جدید بلافاصله نمایش داده میشه و مسیریابی بر اساس مسیر جدید نمایش داده میشه، اون هم بدون هیچ تاخیری.

من خودم شخصا متوجه شدم که مسیریابی صوتی WAZE کمتر از اپلیکیشن های دیگه "آزار دهنده" هست، اول اینکه صداهای زیادی برای انتخاب در دسترس هست و علاوه بر اون در آخرین نگارش شما امکان این رو دارید که صدای خودتون رو ضبط و برای مسیریابی استفاده کنید. خیلی خیلی کم احتمال داره که مسافر اسنپ ببینه که شما دارید از مسیریابی ماهواره ای استفاده میکنید و بخواد به شما برای مسیریابی ضعیف ، امتیاز کم بده.

بنابراین با استفاده از انتخاب مسیرهای دیگرتو این مثال ما در مصرف بنزین صرفه جویی کردیم و در نهایت سود ما بیشتر شده است. تصور کنید که این صرفه جویی در بنزین رو در هر سفر اسنپی انجام بدین. مسلما رقم قابل توجهی خواهد شد.

اگه مسیر 2 ، مسافت 10 کیلومتر و یا زمان 20 دقیقه رو نشون بده، من همون مسیر شماره 1 رو استفاده خواهم کرد.

سفرهای اسنپ شما پربرکت باشه!

Mahdi.hoseini، AK.leader، جمشید محمدی گلشن و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
  3. SadeGh

SadeGh New Member

با سلام عرض ادب
    در خصوص این بخشی از فرمایش شما سوالی داشتم؛
    "بعد از انتخاب گزینه مسیریابی در اپلیکیشن اسنپ، برنامه WAZE بصورت خودکار باز میشه و مقصد رو نمایش میده."
    برای بنده این اتفاق نمیفته و فقط برنامه google map اجرا میشه!
    میشه راهنمایی بفرمایید
    با تشکر فراوان

javadezati از این پست تشکر کرده است.
  4. javadezati

javadezati New Member

سلام

خسته نباشید
    من هم همین مشکل را دارم
    ویز باز نمیشه روی اسنپ و مستقیم گوگل مپ فعال میشه (من تازه ویز را نصب کردم)
    در کدام قسمت باید تنظیم کرد که وقتی روی مسیر یابی کلیک می کنیم برنامه ویز اجرا بشه ؟
    لطفا اگر در این مورد اطلاع دارید راهنمایی کنید

باتشکر

5. SadeGh

SadeGh New Member

سلام
    روز بخیر
    این راهکار برای بنده جواب داد؛

به قسمت مدیر برنامه برو و برنامه گوگل مپ رو پیدا کن و غیر فعال کن بعد از باز شدن اسنپ دکمه مسیر یابی رو که زدی ازت در مورد مسیر یاب سوال میشه که باید ویز رو انتخاب کنی

موفق باشید

javadezati از این پست تشکر کرده است.
  6. javadezati

javadezati New Member

سلام

از راهنمایی خیلی ممنون هستم
    در اون بخش دو تا گزینه هست
    یکی متوقف کردن
    یکی غیر فعال کردن
    شما منظورت دقیق کدوم هست
    من متوقف رو که میزنم احساس می کنم کار می کنه همچنان
    اما غیر فعال رو میزنم میگه به نسخه جایگزین و فابریک گوشی بر میگرده و انجام ندادم بقیش رو ...
    ------
    چه کنیم دوست عزیز ؟

باتشکر

7. SadeGh

SadeGh New Member

سلام
    روز بخیر
    رو گوشی که تست کردیم، غیرفعال را زدیم... بنظرم شما همین را بزن و اگر برگشت به فابریکش ببین اگر همچنان فعال هست مجدد غیر فعال را بزن
    به قول شما متوقف که میزنی امکام اجرای مجددش هست.
    موفق باشید

8. Tooraj2008

Tooraj2008 New Member

سلام

تنظیمات رو باز کنید بعد وارد برنامه ها بشین گوگل مپ رو پیدا کنید و وارد بشین... تو گزینه های پایین وارد تنظیم به صورت پیش فرض بشین.. وقتی وارد شدین از حالت پیش فرض خارجش کنین

9. Mohammad sh

Mohammad sh New Member

سلام
    دوستان من از گوشی آیفون استفاده میکنم. نرم افزار به طور پیش فرض Google maps رو اجرا میکنه در حالی که Google maps رو از روی گوشی پاک کردم.
    هیچ تنظیم خاصی هم برای تغییر این وضعیت و اجرای Wase در نرم افزار اسنپ پیدا نکردم.
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

10. Amir

Amir Member

7B912C11-B524-43CD-9809-72084831A08D.png
    سلام خدمت دوست عزیز.
    در آیفون به قسمت setting—>maps برید و مانند عکس در قسمت ride booking extensions گزینه snapp رو غیر فعال کنید.

11. Amir72

Amir72 New Member

سلام منم همچين مشكلي دارم اما گزينه اي كه شما فرمودين رو توي منوي ستينگ ندارم چرا؟

پیوست ها:

12. ALFA323

ALFA323 New Member

مال من هم این گزینه در ایفون خاموشه ولی باز هم موقع مکانیابی در اسنپ میگه گوگل مپ حتما باید اجرا بشه!!! ایا راه حلی هست که بطور پیش فرض بشه انتخاب کرد با چه برنامه ای مکانیابی کنیم

13. ashkan2020

ashkan2020 New Member

سلام آيا العان هم امكان استفاده از ويز هست ؟ كدوم نسخش ؟ لطفا راهنمايي كنيد براي سيستم عامل ios