سیستم امتیاز دهی اسنپ

شروع موضوع توسط Tooraj2008 ‏18 اکتبر 2017 در انجمن پیشنهادات و انتقادات

1. Tooraj2008

Tooraj2008 New Member

با درود به دوستان

تجربه ی یکساله ی من به عنوان راننده ی اسنپ در تهران به من ثابت کرده که اگر تغییرات امتیاز راننده رو به صورت آماری بررسی کنیم بالا و پایین شدن های شدید داره یعنی منحنی تغییرات امتیاز نوسانی هست... به فرض مثال اگر سیستم اسنپ به جای ثبت امتیاز میانگین مثلا 15 مسافر میانگین امتیاز دهی 40 مسافر رو ثبت کنه منحنی تغییرات امتیاز راننده حالت عادی تری پیدا میکنه چون مسافر های بیشتری در رای گیری شرکت می کنند پس قضاوت _عملکرد راننده عادلانه تر میشه...
    به شخصه تجربه ی مسافری رو داشتم که از من اجازه خواست داخل ماشین سیگار بکشه و من در پاسخ محترمانه گفتم بوی سیگار تو ماشین میمونه و مسافر بعدی ناراحت میشه ولی ایشون بهش برخورد! و وارد مشاجره ی لفظی با من خواست بشه که من ساکت موندم تا بالاخره به مقصد رسید پیاده شد درو کوبید و رفت... البته این نوع مسافرها انگشت شمارن و اکثر مسافرها انسان های محترمی هستند...ولی خوب با پیشنهادی که عرض کردم میشه از امتیاز دهی احساسی یا قصدی تا حدود زیادی جلوگیری کرد

باتلاق از این پست تشکر کرده است.
  2. باتلاق

باتلاق Member

من تقریبا هیچ تغییری در امتیازم نمی بینم! به نظرم زیاد درست نیست کلا... یعنی انگار کار نمی کنه

3. مسعودخوشبخت

مسعودخوشبخت Active Member

سلام. امتیاز من که در ابتدا صفر بود.. بعد از دو‌روز یکدفعه رفت تا ۴.۹۵ و حالا داره سقوط میکنه که تا ۴.۸۱ اومد و دو روزه داره میره بالا و شده ۴.۸۴ ..
    فکر میکنم رابطهٔ مستقیــــــــم با نفت برنت و رابطه‌ای معکوس با ارز و طلا داره...
    با سهام بورسم نوسان داره!!! ولی در پیشنهاد مسافرم از طرف اسنپ تغییری حاصل نشده و مسیرهای بلنـــــــــد با نرخ کوتــــــــاه میده!
    ولی از شوخی گذشته.. از موقعی که آرم اسنپو زیر آینه ماشین نصب کردم و اون سمتی که نوشته "امتیاز یادت نره" را به سمت داخل و در معرض دید مسافر گذاشتم, باعث شده مسافرهایم از من سؤال کنند که؛ واقعأ این امتیازدهی به راننده‌ها چه تأثیری داره؟
    منم پاسخ میدم؛ رضایت شما رو از عملکرد راننده‌ها می‌سنجه و تعداد دفعات پیشنهاد مسافر به راننده امتیاز بالا رو بیشتر میکنه!
    نمی‌دونم جوابم درسته یا نه! ولی حدسم این بوده.
    حالا کسی هست که بدونه واقعأ تأثیر امتیازها چیه؟ و کاربردشون چیه؟!

#3 مسعودخوشبخت, ‏25 نوامبر 2017
    آخرین ویرایش: ‏25 نوامبر 2017
  4. Reza.mirpanj

Reza.mirpanj Member

به نظر من این مورد از اون موردهاییه که فقط با ظهور آقا میشه امید داشت که حقیقت ماجرای امتیازا معلوم بشه:confused:

#4 Reza.mirpanj, ‏3 می 2018
    آخرین ویرایش: ‏3 ژوئن 2018
  5. srezat

srezat New Member

سلام
    خدمت دوستان عارضم که اگر این سیستم امتیازدهی واقعا در مسافردهی به رانندگان موثر باشه واقعا سیستم ناکارامدی هست . چون یه عده (خیلی کم) هستن که با استفاده ی ابزاری از این سیستم امتیازدهی انتظار دارن راننده کفشاشونم براشون واکس بزنه
    2 بار مسافر داشتم وقتی خواستن سوار بشن یهو دیدم 4 نفر سوار شدن عقب و یکی جلو حالا بخوای اعتراض کنی امتیاز کم میدن و کل زحمتت به باد میره اعتراض نکنی ....
    یا مثلا مسافر داشتم طرف از وقتی سوار شده مدام دستور میده انگار که نوکر گرفته، اینو کجای دلمون بذاریم .
    مسافر داشتم مبدا که زده با جایی که سوار شده 300 متر اختلاف داره موقع پیاده شدنم میبینی 500-600 متر دورتر از مقصدی هست که زده - حالا مگه میشه اعتراض کرد؟ همچین تو امتیاز تلافی میکنن که بیا و ببین
    کلا سیستم امتیازدهی به ضرر راننده است چون امتیاز خیلی راحت میاد پایین اما لاکپشتی میره بالا

6. Reza.mirpanj

Reza.mirpanj Member

اسنپ به تنها چیزی که فکر نمیکنه سود یا ضرر راننده هست ،در افکار اسنپ راننده مثل یه خونه شاگرد یا غلام یا برده ای میمونه که از پدرش بهش رسیده یا خریدتش ،فقط پول هست که براش مهم هست همه ما از سر ناچاری و احتیاج اجازه سوع استفاده یا استسمار کردن رو بهش میدیم و اون این موضوع رو خوب فهمیده و متاسفانه بخاطر فقدان وجدان درش این کار رو با راننده میکنه همه ما از روی قیمت گذاری هاش رو سفر ها این موضوع بهمون ثابت شده ولی بخاطر همون احتیاج و ناچاری داریم خدمت میکنیم بهش چون کسی مجبورمون نکرده برا تاکسی اینترنتی کارکنیم . لعنت به نداری . من که دوره شاه به دنیا نیومده بودم یکسری هستن که میگن خیلی خوب بوده از لحاظ معاش و درامد اوضاع مالی مردم یکسری هم میگن نه اینطور نبوده ولی اگر اون یکسری اول راست میگن لعنت خدا بر اون کسانی که قدمی برداشتن برای نابودی اون دوره ولی اگه سری دوم درست میگن که هیچ خسته نباشن اونا که قدمی برداشتن البته اینم بگم که همه چی مربوط به زمام داران نیست مثلا پنجشنبه گذشته ساعت 2/30 نیمه شب یه خانم 17-18 ساله رو سوار کردم .گفتم ببخشید خانم من میخواستم خواهشی کنم ازتون راستش من هزارتومن هم ندارم تو جیبم همونطور که میبینید چراغ امپر بنزین هم روشنه اگه امکان داره نقدی حساب کنید .انقدر خودش رو اینور انور کرد و اخه و اوخه کرد که گفتم نمیخواد بابا وجدانن اولین باری بود که از مسافر میخواستم نقدی حساب کنه اونم از ترس اتمام بنزین و تو راه موندن .اونم سفری که اسنپ بی وجدان از حوالی استاد معین تا ارژانتین نزدیکای دفتر اسنپ رو ده هزار تومن زده بود تو دلم گفتم ای کاش قبول نمیکردم سفر رو تا طرف اون موقع شب از ترس سگ لرزه بزنه تا مجبور بشه با حداقل سه برابر اون قیمت با اژانس بره چون هیچکس از همکارا قبول نمیکرد این سفر رو بخاطر قیمتش چون بار اول قبول نکردم دوباره بعد چند لحظه پیام اومد منم گفتم عیب نداره پول بنزین که میشه.بخاطر اینکه سختشون بود یک لحظه از ماشین پیاده بشن عابر بانک پول بگیرن من ساعت 3/30 نصف شب زنگ زدم به یکی از اشناهام بره بیرون کارت به کارت کنه، من رو حساب قیمت سفر انتظار داشتم مسافر اینکار رو بکنه برام و نقدی حساب کنه.منظور این که این مرام و معرفت ما ایرانی هاست بنظرم ربطی به این نداره که چه حکومتی هست به انسانیت و فرهنگمون مربوطه ببخشید سرتون رو درد اوردم ولی بعد دو سه روز فراموشم نمیشه این قضیه و کلا خیلی ناراحت و دلخورم از همه وگرنه کیه که ندونه ادم خوب و بد همه جا هست حالا شاید بلانصبت مورد دومی از اولی بیشتر باشه تو کشور ما ولی ادم خوب هم هست ، مثل خود شما;)

#6 Reza.mirpanj, ‏3 ژوئن 2018
    آخرین ویرایش: ‏3 ژوئن 2018
    حمیدرضا omrani از این پست تشکر کرده است.
  7. حمیدرضا omrani

من هم باشما موافقم.واقعا قیمتها را خیلی پایین اعلام میکنند

Reza.mirpanj و srezat از این پست تشکر کرده اند.
  8. حمیدرضا omrani

واقعا امتیاز تاثیر داره؟

srezat از این پست تشکر کرده است.