سیستم امتیاز دهی اسنپ

شروع موضوع توسط Tooraj2008 ‏18 اکتبر 2017 در انجمن پیشنهادات و انتقادات

1. Tooraj2008

Tooraj2008 New Member

با درود به دوستان

تجربه ی یکساله ی من به عنوان راننده ی اسنپ در تهران به من ثابت کرده که اگر تغییرات امتیاز راننده رو به صورت آماری بررسی کنیم بالا و پایین شدن های شدید داره یعنی منحنی تغییرات امتیاز نوسانی هست... به فرض مثال اگر سیستم اسنپ به جای ثبت امتیاز میانگین مثلا 15 مسافر میانگین امتیاز دهی 40 مسافر رو ثبت کنه منحنی تغییرات امتیاز راننده حالت عادی تری پیدا میکنه چون مسافر های بیشتری در رای گیری شرکت می کنند پس قضاوت _عملکرد راننده عادلانه تر میشه...
    به شخصه تجربه ی مسافری رو داشتم که از من اجازه خواست داخل ماشین سیگار بکشه و من در پاسخ محترمانه گفتم بوی سیگار تو ماشین میمونه و مسافر بعدی ناراحت میشه ولی ایشون بهش برخورد! و وارد مشاجره ی لفظی با من خواست بشه که من ساکت موندم تا بالاخره به مقصد رسید پیاده شد درو کوبید و رفت... البته این نوع مسافرها انگشت شمارن و اکثر مسافرها انسان های محترمی هستند...ولی خوب با پیشنهادی که عرض کردم میشه از امتیاز دهی احساسی یا قصدی تا حدود زیادی جلوگیری کرد

باتلاق از این پست تشکر کرده است.
  2. باتلاق

باتلاق Member

من تقریبا هیچ تغییری در امتیازم نمی بینم! به نظرم زیاد درست نیست کلا... یعنی انگار کار نمی کنه

3. مسعودخوشبخت

مسعودخوشبخت Active Member

سلام. امتیاز من که در ابتدا صفر بود.. بعد از دو‌روز یکدفعه رفت تا ۴.۹۵ و حالا داره سقوط میکنه که تا ۴.۸۱ اومد و دو روزه داره میره بالا و شده ۴.۸۴ ..
    فکر میکنم رابطهٔ مستقیــــــــم با نفت برنت و رابطه‌ای معکوس با ارز و طلا داره...
    با سهام بورسم نوسان داره!!! ولی در پیشنهاد مسافرم از طرف اسنپ تغییری حاصل نشده و مسیرهای بلنـــــــــد با نرخ کوتــــــــاه میده!
    ولی از شوخی گذشته.. از موقعی که آرم اسنپو زیر آینه ماشین نصب کردم و اون سمتی که نوشته "امتیاز یادت نره" را به سمت داخل و در معرض دید مسافر گذاشتم, باعث شده مسافرهایم از من سؤال کنند که؛ واقعأ این امتیازدهی به راننده‌ها چه تأثیری داره؟
    منم پاسخ میدم؛ رضایت شما رو از عملکرد راننده‌ها می‌سنجه و تعداد دفعات پیشنهاد مسافر به راننده امتیاز بالا رو بیشتر میکنه!
    نمی‌دونم جوابم درسته یا نه! ولی حدسم این بوده.
    حالا کسی هست که بدونه واقعأ تأثیر امتیازها چیه؟ و کاربردشون چیه؟!

#3 مسعودخوشبخت, ‏25 نوامبر 2017
    آخرین ویرایش: ‏25 نوامبر 2017
  4. Reza.mirpanj

Reza.mirpanj Member

به نظر من این مورد از اون موردهاییه که فقط با ظهور آقا میشه امید داشت که حقیقت ماجرای امتیازا معلوم بشه