لیست دسترسی‌های اپلیکیشن اسنپ نسخه اندروید

Jun 15, 2017
7
21
3
#1
هر اپلیکیشنی که در گوشی های هوشمند نصب می‌شود، برای کارکرد بایسته و امکانات ویژه خود نیاز به دریافت برخی دسترسی‌ها دارد. طبیعتاً بودن برخی از این‌گونه دسترسی‌ها ممکن است موجب نگرانی کاربران نسبت به ایمنی نرم‌افزار مربوطه شود. اپلیکیشن اسنپ نیز برای کارکرد درست به برخی اجزای سیستم عامل گوشی هوشمند دسترسی دارد، بااین‌همه همگی دسترسی‌های کسب‌شده دلیلی پذیرفتنی دارند.

شماری از کاربران اسنپ در شبکه‌های مجازی و از دیگر راه‌های ارتباطی در رابطه با دسترسی‌های اپلیکیشن اندروید سوالاتی پرسیده بودند.

در این پست توضیحات شرکت اسنپ در خصوص چرایی این دسترسی ها نقل می‌شود :

دسترسی به حافظه درونی و دوربین: همگانی‌ترین پرسشی که در شبکه‌های اجتماعی در رابطه با این باره پرسیده می‌شود، چرایی دسترسی به حافظه داخلی و دوربین است. در آینده کدهای تخفیف به صورت QR Code در اختیار همگان قرار می‌گیرد که اپلیکیشن اسنپ برای اسکن آن‌ها باید دسترسی دوربین داشته باشد. دربارهٔ حافظه داخلی نیز اپلیکیشن باید داده‌هایی مانند تنظیمات را روی گوشی ذخیره کند که این خود نیازمند دسترسی حافظه داخلی است.

در دنباله نام فنی ریشه‌ای‌ترین دسترسی‌هایی که اپلیکیشن اسنپ در سیستم عامل اندروید به خود اختصاص می‌دهد را به همراه چرایی آن ارایه میشود:

ACCESS_NETWORK_STATE: برای مشاهده تغییرات شبکه و وضعیت قطع و وصل بودن اتصال بیسیم

Device ID & Call information: این دسترسی برای محدودیت نام‌نویسی است. کاربران اسنپ می‌توانند حداکثر با ۵ اکانت اسنپ روی یک دستگاه نام‌نویسی کنند.

INTERNET: کارکرد اسنپ وابسته به اتصال به اینترنت است. این دسترسی به اپلیکیشن توانایی اتصال به اینترنت را می‌دهد.

ACCESS_COARSE_LOCATION و ACCESS_FINE_LOCATION: نرم‌افزار اسنپ به دلیل ماهیت موقعیت محور بودنش باید توانایی دسترسی به موقعیت دقیق کاربر را داشته باشد که این امر با این دو دسترسی انجام می‌شود.

WAKE_LOCK: اپلیکیشن‌های اندرویدی برای جلوگیری از بسته شدن ناخواسته هنگام خاموش بودن صفحه‌نمایش نیاز به این دسترسی دارند. درواقع Wake Lock گوشی را بیدار و نرم‌افزار را میان سفر باز نگه می‌دارد.

C2D_MESSAGE:بی‌گمان شما هم با پیغام «اسنپ شما رسید» روبرو شده‌اید. به این‌گونه پیام‌ها اصطلاحاً «Push Notification» یا «هشدار آگاهی‌رسانی» گفته می‌شود. برای دریافت این پیغام اپلیکیشن اسنپ نیاز به این دسترسی دارد.

CALL_PHONE: اگر از منوی سمت راست وارد بخش «پشتیبانی» شوید دکمه «تماس با پشتیبانی» را می‌بینید. با فشردن آن دکمه مستقیماً تماس با پشتیبانی برقرار می‌شود. برای انجام شدن این کار دسترسی نرم‌افزار اسنپ به Call Phone ضروری است.

VIBRATE: گاها پیش می‌آید که گوشی شما سایلنت است یا در جیبتان قرار دارد و درخواست اسنپ داده‌اید. برای اینکه شما متوجه هشدار رسیدن اسنپ یا قبول اسنپ شوید، امکان لرزش را اضافه شده است.

INSTALL_SHORTCUT: اگر با توانایی‌ها نوین اسنپ آشنا شده باشید، متوجه توانایی ایجاد میانبر در صفحه آغازین لانچر برای دسترسی آسان‌تر به مقصد شده‌اید. با دسترسی Install Shortcut این توانایی ایجادشده است.

CAMERA: همان‌گونه که پیش‌تر توضیح داده شد، برای اسکن بارکدهای QR Code کدهای تخفیف جدید از راه اپلیکیشن وجود این دسترسی الزامی است.

USE_CREDENTIALS، MANAGE_ACCOUNTS، AUTHENTICATE_ACCOUNTS و GET_ACCOUNTS: نام این چهار دسترسی در اندروید ۶ و ورژن‌های بالاتر تبدیل به Contacts شده که ارتباطی با دفترچه تلفن‌ها و مخاطبینتان ندارد و در واقع مدیریت و ذخیره حساب کاربری اسنپ در تلفن همراه هوشمند شماست.