معرفی کارپینو

Jun 15, 2017
22
39
3
#1
همان‌طور که بسیاری از ما می‌دانیم، در سال‌های کنونی به‌کارگیری اپلیکیشن های درخواست خودرو و به‌اصطلاح تاکسی‌سرویس‌های آنلاین بسیار گسترده شده و چند شرکت ازجمله اسنپ و تپ سی(‏TAP30) در ایران شکل‌گرفته و آغاز به کار در چند شهر بزرگ کرده‌اند. ولی جدیدترین شرکتی که در این زمینه آغاز به کارکرده است شرکت کارپینو است که اپلیکیشن درخواست خودرو کارپینو(Carpino) را نیز به‌منظور درخواست تاکسی به‌صورت آنلاین و از راه گوشی تلفن همراه رونمایی کرده است. در این نوشته کوشش می‌شود که روش کار اپ(App) و شرکت کارپینو بازگویی شود و تفاوت‌های کارپینو در برابر به اسنپ و تپ سی گفته شود.

شرکت کارپینو در حال حاضر تنها شرکت تاکسی آنلاین و اپلیکیشن درخواست تاکسی باشد که از سازمان تاکسیرانی و شهرداری(تهران) پروانه کار گرفته است.

این شرکت و اپلیکیشن جابجایی مسافر از نوروز 96 کار خود را آغاز کرده است. گفته می‌شود که این شرکت با تاکسیرانی پیمانی 5 ساله داشته و سرویس‌های خود را با به‌کارگیری ناوگان تاکسیرانی و رانندگان شرکت تاکسی‌رانی ارائه می‌کند. همچنین این شرکت در پله نخستین کار خود 8000 راننده تاکسی را به‌منظور ارائه سرویس تاکسی اینترنتی و بهره‌برداری از اپلیکیشن کارپینو آموزش داده است و در حال حاضر تنها در سطح شهر تهران کار می‌کند.

روش کار و عملکرد اپلیکیشن کارپینو مانند دو اپلیکیشن درخواست خودرو دیگر است؛ مسافر با عضویت می‌تواند راننده‌ای که در نزدیکی محل او است را انتخاب کرده، مقصد را مشخص کرده، هزینه را رؤیت و درخواست خودرو بدهد. گردانندگان کارپینو باور دارند که این اپلیکیشن تفاوت‌هایی نسبت به دیگر شرکت‌ها و اپلیکیشن های درخواست خودرو دیگر(اسنپ و تپ سی) دارد:

  • سود بردن از ناوگان تاکسیرانی
  • ارائه خدمات بیمه‌ای مسافران
  • بهره‌مندی از سرورهای بومی و داخلی برای ذخیره داده‌های اپلیکیشن ها
  • توانایی ثبت درخواست بدون اپلیکیشن و با بکار بستن اینترنت یا از راه دستگاه تلفن
  • دارا بودن پروانه تردد تمامی ناوگان کارپینو در محدوده های طرح ترافیک و طرح زوج و فرد
  • توانایی سفارش انواع خودروها ازجمله خودروهای هیبریدی، ون یا خودرو با راننده خانم

افزون بر آن استفاده از تاکسیرانان یکی از ویژگی‌های این سرویس شمرده می‌شود که ناراحتی پیش‌آمده توسط این گروه از ارائه‌دهندگان خدمات جابجایی مسافر را نیز ازمیان برداشته است. شرکت کارپینو انگیزه دارد که کار خود را به شهرهای دیگر گسترش دهد و در گام دوم پس از تهران می‌خواهد در کرج نیز اقدام به ارائه خدمات کند.