میزان درامد اسنپ اکو بر بر اساس کیلومتر و ساعت

Redhat

New Member
Sep 3, 2017
4
1
1
سلام و وقت بخیر به همکاران عزیز
بنده اسنپ اکو هستم و در کرج روزانه بین 4 تا 5 ساعت در اسنپ رانندگی میکنم . طبق میانگینی که این چند وقته از عملکرد خودم زدم حدودا ساعتی 12 هزار تومان دریافتی دارم که حدود 35 درصد این مبلغ بابت کمیسیون 13 درصدی اسنپ و هزینه بنزین کسر میشه
همچنین طبق کیلومتر مسافتی که طی میکنم هر کیلومتر برام 500 تومان درامد دارد .
با جمع بندی موارد بالا اگر بنده 4 ساعت کار کنم حدود 100 کیلومتر راه رفتم و 50 تومان پول گرفتم که حدود 33 تومانش به من میرسه

سوالی که از دوستان دارم این هست که ایا میزان درامد ساعتی و کیلومتر طی شده برای شما نیز به همین حدود هست ؟

با سپاس

سلام و وقت بخیر به همکاران عزیز
بنده اسنپ اکو هستم و در کرج روزانه بین 4 تا 5 ساعت در اسنپ رانندگی میکنم . طبق میانگینی که این چند وقته از عملکرد خودم زدم حدودا ساعتی 12 هزار تومان دریافتی دارم که حدود 35 درصد این مبلغ بابت کمیسیون 13 درصدی اسنپ و هزینه بنزین کسر میشه
همچنین طبق کیلومتر مسافتی که طی میکنم هر کیلومتر برام 500 تومان درامد دارد .
با جمع بندی موارد بالا اگر بنده 4 ساعت کار کنم حدود 100 کیلومتر راه رفتم و 50 تومان پول گرفتم که حدود 33 تومانش به من میرسه

سوالی که از دوستان دارم این هست که ایا میزان درامد ساعتی و کیلومتر طی شده برای شما نیز به همین حدود هست ؟

با سپاس
سلام دوست گرامی.
تا الآن فکر میکردم که فقط خودم تنهام وسواس محاسباتی دارم. ولی با توجه به صحبتهای شما می‌بینم تنها نیستم.
خیلی خوبه که آدمی حساب درآمدها و خرجکردهاشو داشته باشه. دستمریزاد.
من اسنپ تهران کار میکنم. حدود یکماه کاری دارم. و میانگین ساعت کاری من در روز ۶ ساعته.. کیلومترو یادداشت کردم ولی هنوز محاسبه نکردم. میانگین درآمدم هم یکصدهزار تومانه که این درآمد ناخالصه.. خالص باقیمانده با کسر فقط هزینه بنزین (بدون احتساب هزینه‌های شخصی و یا هزینه استهلاک و ...) مبلغ ۶۰هزار تومانه. حدسم بر اینه که پس از کسر کل هزینه‌ها مبلغ خالص به ۴۰ هزار برسه... که برای ۶ ساعت کاری تقریبأ حق‌الزحمه ۷هزاری در ساعت می‌باشد. اونم برابر با دستمزد یک دیپلمه با شغل کارمندی است(البته این خالص دریافتی اون کارمنده که هزینه‌هاش هنوز کسر نشده).
با توجه به اینها که گغتم.. شغل معقولیه.. و درآمدش هم بدک نیست. فقط اعصاب پولادین میخواد که راننده‌های خوش‌دستِ خیابونو که نه حوصله دارن و نه صبورن و.. تحمل کنید.
البته برای محاسبه واقعی؛ نوع خودرو.. میزان مصرف سوخت و عمر لوازم و قطعات خیلی تأثیر داره.
باور کردنش شاید سخت باشه ولی اگر تحقیق کنید, ماشین با لاستیکهای خوب و موتور سالم که مثل ساعت کار میکنه, هزینه‌ها و استهلاک کمتری نسبت به خودرویی داره که بازدید و یا تعویض‌هاش به موقع انجام نشده و از قطعات و لوازم فرسوده استفاده میکنه.
موفق باشید..

Last edited:
Apr 29, 2018
2
0
1
درآمد اسنپ در کرج به همین صورته، من هم آمار کامل دارم.
میخوام بدونم درآمد در تهران چقدره؟
کسی میتونه پاسخ بده. ممنون میشم.

Apr 29, 2018
2
0
1
البته من میخوام بدونم اونهایی که میگن درآمد ۵ یا ۹ میلیونی دارن چطوری به این درآمد میرسن.
چون این آمار با درآمدهای بالا فاصله زیادی داره

alikh1360

New Member
Apr 10, 2018
3
0
1
البته من میخوام بدونم اونهایی که میگن درآمد ۵ یا ۹ میلیونی دارن چطوری به این درآمد میرسن.
چون این آمار با درآمدهای بالا فاصله زیادی داره
بعید می دونم صحت داشته باشه به نظر صرفا جهت تبلیغاته

Dec 11, 2017
19
7
3
,شک نکن این درامد ها که میگن دروغ محضه حتی روزی دویست هزار صافی هم دروغ هست دلیل این دروغ سی درصدش برا تبلیغات هست هفتاد درصدش هم ببخشید گونده گوزی هست خیلی عذر میخوام واژه معدبانه پیدا نکردم که مثلا آره من بچه زرنگم فلانقدر درمیارم که بازم عذر میخوام گوه ناشتا میخورن بلانصبت

Dec 18, 2018
2
1
3
با سلام و ممنون از تحلیل شما که تحلیل، بازنگری و آینده پژوهی حرفه ماست.
در نظر داریم درآمد کارکرد ماهانه در اسنپ را حساب کنیم.
یک نکنه:
1- اپلیکیشن اسنپ و تپسی از یک خانواده دستور داده مشترک استفاده می‎کنن. ضعف این برنامه‎ها تحلیل آنی هست و نه تحلیل و خروجی برداری. یعنی در یک بازه ده دقیقه ای، ممکنه برای یک مسیر ثابت قیمت های مختلف براورد کنه، پس باید در پذیرش مسیر و مبلغ با دید بازتر عمل کنید.
* ترافیک مسیرهای مختلف شهر (الخصوص تهران) را در ساعات مختلف رو از روی نقشه Google Map رصد کنید.
این دید رو داشته باشید که تو مسیر اعلام شده با چقدر ترافیک مواجه خواهید شد و مبلغ اعلام شده منطقی هست یا خیر.

حالا هزینه ها:
خودرو هزینه سربار مشخصی داره. ---> برای هر خودرو هزینه های سربار متفاوق هست. (در این محاسبات خودرو به عنوان یک کالای صرفا در اختیار کار در نظر گرفته شده اما علی ایحال چالش هزینه افت قیمت ماشین با توجه به قدیمی شدن ماشین، در حال افزایش قیمت ماشین با توجه به تورم در نظر گرفته نشده)
بنزین، روغن، فیلتر هوا و فیلتر بنزین، دیسک ترمز و صفحه کلاچ (به تناسب کیلومتر)
بیمه خودرو (به تناسب تاریخ -هزینه بیمه سالانه رو به ماه تقسیم کنید) و عوارض و مالیات سالانه.
*خرید طرح دلخواه است - چون آپ با توجه به پلاک شما مسیر داخل طرح را پیشنهاد نمی‎دهد.
*جریمه به استفاده شما از خودرو بستگی دارد. اگر خیلی اهل جریمه شدن هستید، میانگین جریمه هایتان را به نسبت ماه در نظر بگیرید.
*هزینه تصادفات و افت ظاهری بستگی به عملکرد و استفاده یا حوادث آنی داره که قابل درج در محاسبات نیست مگر زیاد دچار حادثه بشید و میانگین هزینه ها رو تو ماه حساب کنید.
استهلاک ماشین در دو دسته:
اول استهلاک ظاهری و قطعات که مثلا اگر روکش صندلی فرسوده شده تعویضش میکنید
دوم استهلاک قطعات فنی در دو دسته: 1-قطعات قابل خرید و تعویض (معطلی ساعتی) 2-قطعات اصلی لازم به تعمیر (معطلی روزانه)

حالا میشه با توجه به مسیری که در هر روز میریم (کیلومتراژ) هزینه اسهلاک رو محاسبه کنیم. هزینه روزانه به هینه ماهانه تبدیل بشه.
با توجه به زمانی که در روز میذاریم هزینه های زمانی (مثل بیمه و عوارض) رو محاسبه کنیم و تقسیم بر ماه کنیم.
جریمه و حوادث و تصادفات رو در سال تخمین بزینم و تقسیم بر ماه کنیم.
جمع این هزینه‎ها، مواد مصرفی (مثل بنزین) و استهلاک (مثل تعمیرات میشه)

ساعت کاری:
برای کارکرد خودتون روزی 9 ساعت (7-17 منهای یک ساعت برای ناهار و استراحت) در نظر بگیرید (در حدود ساعات کاری معمول در شرکت های خصوصی) اما پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رو هم 5 ساعت (9-14) اضافه کنید.

میانگین ملبغ دریافتی در کارکرد اسنپ با تلرانس ساعات مختلف (کم ترافیک و پرترافیک)- (درخواست سفر زیاد و درخواست کم) و روزهای مختلف (کاری و تعطیل) با حذف درصد اسنپ با استفاده از برنامه نویسی #C و نرم افزار SPSS محاسبه شده است. در بازه ساعات مختلف و روزهای مختلف مسیرهای پیشفرض رندوم به اسنپ داده شده و مبالغ مختلف اسخراج شده و همزمان مسیر به Waze ارسال شده و زمان رسیدن خروجی گرفته شده. و زمان انتظار برای دریافت و پذیرش درخواست و معطلی تا سوار کردن مسافر و سر محل دقیق رسیدن دخیل شده است.

حال زمان کارکرد مفید به طور میانگین ساعتی 15.832 تومان براورد شده است
برای شروع کارکرد ماهیانه در تهران با یک خودرو تیبا (کارکرد 5 ساله- مدل 92) و تا کنون 100.000 کیلومتر مسافت پیموده، تازه بیمه شده پلاک زوج و ساعت کاری طبق که در بالا آمده و خیلی آیتم های جزئی (حذف اضافه زمان خواب خودرو ساعتی یا روزانه برای تعمیر و زمان صف و انتظار تا بنزین زدن میان روز، کسر جریمه و حوادث تقریبا پایین و....) لحاظ شده است----- مبلغ درآمد ماهیانه 2.626.256 تومان محاسبه شده است.

حالا ماشین بهتر یا فرسود‎تر هزینه های بالاتری دارد اما همان مبلغ را دریافت میکند.
نکته اینکه محاسبات و خروجی در شهر تهران هست.
نکته دیگر اینکه با انتخاب مسیرهای بهتر با مبالغ بهتر و رد مسیرهای پرترافیک یا با مطلعی مکرر و مبلغ پایین به این مبلغ ماهیانه افزوده می‎شود.

و در پایان این محاسبات کاملا میانگین گرفته شده خروجی داده است و هر خودرو و هر راننده میتواند محاسبات موردی خود را داشته باشد. امیدوارم توضیحات خسته کننده نبوده باشد.
اگر نظر دیگر یا مکملی با توجه به دانش یا تجربه خود در این مورد دارید خوشحال میشم اطلاع رسانی کنید.