کاهش مصرف بنزین تا ۲۰٪

شروع موضوع توسط Amiri_Snapp ‏26 ژوئن 2017 در انجمن مشورت و راهنمایی

1. Amiri_Snapp

Amiri_Snapp Member

راهنمای کاربردی کاهش مصرف بنزین تا ۲۰٪
    Instagram.png
    ابزار کار هر راننده اسنپ همون خودرو اش است و البته پراستفاده‌ترین مواد مصرفی نیز بنزین. بنزین ارزون نیست و ما هم که به نیت کسب درآمد به رانندگی در اسنپ مشغول هستیم بایستی تا میتوانیم مصرف بنزین رو پایین بیاریم، راه کارهای زیر برای همگام مخصوصا رانندگان اسنپ مفید خواهد بود. شما هم راه کار بدین.

۱. سرویس‌های دوره‌ای

شاید گوش شما از این سخن‌ها پرشده باشد! ولی سلامت شمع و وایر شمع، به‌اندازه بودن سطح روغن و تعویض به هنگام روغن و فیلتر‌ها، بالانس بودن تایرها، تراز بودن فرمان و زاویه تایرها تأثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت دارند.

۲. گول نخورید

شرکت‌های بسیاری سر همین داستان دندان‌تیز کرده‌اند و در جستجوی خریدار بدون اطلاعات هستند! این فرفره را بگیر و در مجاری هوا قرار بده، این آهنربا را درراه سوخت‌رسانی نصب کن و معجزه را ببین، این قرص را در باک سوخت بینداز و مواردی ازاین‌دست که هرروز از جایی سر و کله‌شان پیدا می‌شود بی‌شمارند. گول این تبلیغات بیهوده را نخورید چراکه در عمل هیچ کارایی‌ای ندارند.

۳. تیونینگ کنید

برخلاف پندار بیشتر خودرو دوستان، برخی از دست‌کاری‌ها منجر به افزایش مصرف سوخت نمی‌شوند، خود من با نصب هدرز، چیپ ECU, میل‌سوپاپ شهری (پروفیل کوتاه) توانستم مصرف سوختم را تا صدی یک لیتر کم کنم. حقیقت این است که خودرو نیرومندتر در شرایط یکسان نیاز کمتری به تخته‌گاز کردن دارد!

۴. حساس باشید

همیشه در گزینش تایر، روغن و نوع سوخت حساسیت به خرج بدهید! اگر بنزین سوپر برای خودروتان پیشنهادشده، پس چرا بنزین معمولی می‌زنید؟ خیالتان را آسوده کنم، هم مصرفتان بالا می‌رود هم‌توان موتور و عمرش کوتاه می‌شود. به شما پیشنهاد می‌کنم زیاد دربند گفته‌های تعویض‌روغنی‌ها نباشید و هنگام خرید روغن موتور، بی‌بروبرگرد گرید و استانداردش را با روغن پیشنهادشده در دفترچه خودرو مطابقت دهید. هنگام خرید لاستیک جو گیر نشوید و به لاستیک‌های پهن نگاه نکنید! یک لاستیک با سایز استاندارد ولی از سازنده‌ای سرشناس بهترین گزینش است، همچنین بدانید برخی از لاستیک‌ها با شکل ویژه عاجشان مایه کاهش مصرف سوخت می‌شوند.

۵. شیوه رانندگی

مهم‌ترین دشمن مصرف سوخت کسی مگر خودمان نیست! شیوه رانندگی ما بیشترین تأثیر در کاهش مصرف سوخت را ایفا می‌کند. چگونه؟ کوشش کنید به‌آرامی شتاب بگیرید و به‌آرامی از سرعت بکاهید. با عاقبت نگری، موانع را فرزتر تشخیص بدهید و زودتر پدال گاز را رها کنید چراکه راننده اقتصادی پدال ترمز را کمتر می‌فشارد. این نکته نغز را بدانید که معمولاً ۸۰٪ قدرت موتور با فشردن ۴۰٪ از پدال گاز دستاورد می‌شود، بنابراین تخته‌گاز نکنید. خودروهای جدید در ایست‌ها موتور را به شیوه خودکار خاموش می‌کنند، اگر خودرو شما چنین سامانه‌ای ندارد چرا به‌صورت دستی آزمایش نمی‌کنید؟! حواستان به عقربه سرعت‌سنج باشد، میان سرعت ۸۰ تا ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت تنها ۴۰ واحد فاصله است و همین‌گونه میان ۲۰ تا ۴۰٪ مصرف سوخت بیشتر، پس قید چند دقیقه زودتر رسیدن را بزنید و با خیال آسوده رانندگی کنید. همچنین راندن با شیشه‌های باز در سرعت‌های بالای ۸۰ کیلومتر بر ساعت به زیانتان تمام می‌شود.

Ramin1980، Ramin.f و AK.leader از این ارسال تشکر کرده اند.