۶ انگیزه عالی برای استفاده از اسنپ

Jun 15, 2017
7
21
3
#1
درود بر دوستداران تکنولوژی و طبیعت و زندگی

بی‌گمان کسانیکه در شهر‌های بزرگ زندگی می‌کنند به این موضوع فکر کرده‌اند که چه اندازه از زندگی خود را در ترافیک از دست می‌دهند یا چه اندازه زمان برای یافتن جای پارک صرف می‌کنند. هر چه بیشتر به این زمینه فکر کنید، بیشتر آگاه می‌شوید که راهکار این درد سر به چه اندازه می‌تواند زندگی شمارا تغییر دهد. در ادامه همراه ما باشید تا به شما نشان دهیم که سامانه ای همانند اسنپ چگونه می‌تواند زندگی ما را دگرگون کند.

انگیزه نخست: تعهد به کیفیت خدمت‌رسانی؛ خودروهای بهتر، پاکیزه‌تر و راننده‌های بافرهنگ‌تر

سامانه این اپلیکیشن‌ به‌گونه‌ای ساماندهی شده است که از فنّاوری برای بهبود و بالا بردن کیفیت خود بهره می‌برد. اگر راننده‌ای کوچک‌ترین ناخشنودی برای یک مسافر ایجاد کند، به‌محض پایان راه آن مسافر به‌جای ۵ ستاره به وی ۱ ستاره می‌دهد. دقایقی بیشتر طول نمی‌کشد که راننده دراین‌باره توسط شرکت مورد پرسش قرار می‌گیرد. این سامانه باز باعث شده هنگامی‌که مسافر سوار خودرو اسنپ می‌شود، همانند یک شخص VIP با شما برخورد شود. چون درآمد و تعداد مسافران راننده به این بستگی دارد که مسافر در پایان راه به وی ۵ ستاره بدهد. هیچ قانون و ناظری نمی‌تواند به این اندازه در لحظه‌ لحظه مراحل ارائه‌ی خدمت راه‌یابی کند و جلوی همه رفتارهای هراس‌انگیز برخی راننده‌ها مانند رانندگی خطرناک و سریع یا لحن بد گفتار را بگیرد.

انگیزه دوم: دربست‌ ارزان‌تر از همیشه، برآورد درست هزینه پیش از سفر و مدیریت بهتر هزینه‌ها

اسنپ به انگیزه بهره‌وری بیشتر در برابر نظام‌های سنتی می‌تواند به‌سادگی قیمتی مقرون به‌صرفه‌تر به مشتریان ارائه کند، چراکه هیچ راننده‌ای با مسافر خالی در شهر رفت‌وآمد نمی‌کند و مقصد یک مسافر، مبدأ مسافر بعدی است. این اختلاف بها گاهی پیرامون ۲۰ تا ۵۰ درصد متغیر است. به‌طور نمونه راه غرب تهران به فرودگاه امام که به‌طور عادی نزدیک به ۵۵ تا ۷۵ هزار تومان برای مسافر هزینه دارد، با اسنپ ۳۰ هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت که به‌هیچ‌عنوان با هزینه‌ی عادی سنجش پذیر نیست و این صرفه‌جویی بزرگ تنها به لطف بهینه بودن سامانه این اپلیکیشن شُدنی شده است.

نشانه دیگر این‌که مسافر به‌سادگی می‌تواند هزینه‌ی آنی از هر نقطه به نقطه‌ای دیگر را مشاهده کند، اکانت خود را به میزان مشخصی شارژ و گزارش سفرهای اسنپی خود را تماشا نماید. همه این ابزارها در اپلیکیشن اسنپ به مسافر یاری می‌کند که بداند هرماه چه اندازه هزینه و برای چه سفرهایی هزینه کرده‌است.

انگیزه سوم: پاسخگویی سریعتر و کاهش زمان برای رسیدن به مقصد

مسافر در اسنپ سریع‌تر به خودرو دسترسی خواهد داشت، فارغ از اینکه چه ساعتی از روز باشد، یا اگر در محله‌ای باشد که با آن به‌درستی آشنا نیست. همچنین راننده بی‌نیاز از فرضیات ذهنی و آموخته‌های شخصی خود و با تکیه‌بر فنّاوری روز و نقشه ماهواره‌ای می‌تواند بهترین راه را انتخاب کند و رسیدن به مقصد در مدت‌زمان بسیار کمتری انجام خواهد شد.

از طرفی، مسافر با بهره‌مندی از اسنپ به‌جای به‌کارگیری از خودرو در ساعات اوج ترافیک و گشتن به دنبال جای پارک، کافی است با چند کلیک از اسنپ، خودرو درخواست کند و در کمتر از چند دقیقه سوار خودرو شده و به‌سوی مقصد مورد نظر حرکت کند.

حال باید این نقاط برجسته را در کنار دیگر امکانات اسنپ و سایر سامانه‌های مشابه قرار داد؛ از اینکه سمافر می‌تواند مقصد‌های پررفت‌و‌آمد خود را به‌صورت میانبر در صفحه گوشی همراه خود قرار دهد و با یک لمس کردن بدون اینکه یک کلمه با کسی حرف بزند یا نشانی‌ای را توضیح دهید، سرویس خودرویی مورد نظر را دریافت کنید.


انگیزه چهارم: به‌کارگیری بهینه از زمان در مسیر، یعنی چند سال زندگی بیشتر

برای کسی که به‌طور نمونه راه خانه به محل کار یا بالعکس را با خودروی شخصی طی می‌کند، هدر رفتن زمان کاملا ملموس است. بسیاری از ما در شهرهای بزرگ روزانه یک یا دو ساعت (یا حتی بیشتر) را درراه و ترافیک رانندگی می‌کنیم تا به مقصد برسیم. تصور کنید که یک راننده درست از درب خانه‌ی مسافر حرکت کند و بدون اینکه پرسشی بپرسد، مسافر را از بهترین راه به مقصد برساند. این یعنی حتی اگر زمان پارک کردن و زمان صرفه‌جویی شده به‌وسیلهٔ نقشه را در نظر نگیریم، مسافر همه زمان درون خودرو را در اختیاردارد که یا استراحت کند یا به کارهای دیگرش مانند مطالعه، بازبینی کردن ایمیل‌هایتان یا پیگیری کارهای شخصی‌ برسد یا به یک کتاب صوتی گوش دهید. مشخص بودن مقصد روی نقشه، توانایی پرداخت اعتباری هزینه‌ی سفر و روشن بودن هزینه پیش از آغاز سفر، هیچ جای بحث و گفتگویی با راننده برای مسافر باقی نمی‌گذارد.

برای مسافرانی که از مسیرهای متعدد استفاده می‌کنند نیز به همین شکل صرفه‌جویی بزرگی انجام می‌شود. دیگر نیاز نیست چند راه مختلف تاکسی تعویض کنند و راجع به پول خرد با راننده یا محدودیت جای نشستن در تاکسی با مسافر کناردستی خود بحث کنند، یا سر چهارراه چشم‌به‌راه تاکسی بعدی باشید. با یک هزینه‌ی معقول در خانه سوار و در مقصد پیاده می‌شوند.


انگیزه پنجم: ایمنی بسیار بیشتر

هنگامی‌که یک راننده درخواست اسنپ را می‌پذیرد، مسافر تمام مشخصات او را می‌بینید. همچنین راننده و مسافران همیشه مورد ارزیابی متقابل قرار می‌گیرند و به‌محض اینکه راننده‌ای مشکلی داشته باشد، از گردونه سامانه خارج می‌شود. احتمال اینکه مسافر به یک راننده کمتر خوب برخورد کند بسیار کم است. موضوع برجسته بعدی رضایت شغلی بالای رانندگان است که صدچندان این عامل را استوارتر می‌کند. رانندگان برای نگهداری شرایط خود و درآمد بیشتر لحظه‌به‌لحظه رفتار خود را بازبینی میکنند. هنگامی‌که توانایی مشتری و مسافر انقدر بالا باشد، ایمنی سامانه بالاتر خواهد رفت و آرامش جایگزین دلهره و ناخشنودی خواهد شد. در کنار این موارد، توانایی موقعیت‌یابی دقیق خودرو در سامانه اسنپ، گزارش دقیق از مسیر‌ها، به‌ اشتراک‌گذاری گزارش سفر به دوستان و خانواده، از مواردی هستند که ایمنی حمل‌ونقل با اپلیکیشن اسنپ را به‌صورت قابل توجهی افزایش می‌دهند.


انگیزه ششم: کمک به محیط‌زیست و حمل‌ونقل بهینه‌تر

با بهره‌مندی از اسنپ افزون بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان، به محیط‌زیست شهر خود نیز یاری‌خواهیم کرد. بهره‌مندی از خودروی شخصی تک‌سرنشین یعنی کمک به آلودگی هوا و افزایش ترافیک شهری و همچنین صرف زمان بسیار برای یافتن جای پارک که گاه می‌تواند تا ۳۰ دقیقه از زمان مردم را هدر دهد.

مقصد مسافر فعلی مبدأ مسافر بعدی است و این یعنی خودرو اسنپ هیچ‌وقت تک‌سرنشین نیست که باعث افزایش آلودگی هوا شود. حال تصور کنید در ابعادی بزرگ هزاران نفر به‌جای بکارگیری از خودروی شخصی از چند هزار اسنپ برای جابه‌جایی استفاده کنند. این‌گونه در ابعاد کلان یعنی دیگر در خیابان‌ها کسانیکه به روش دوبل پارک کرده‌اند یا برای یافتن جای پارک با سرعت کم به این‌سو و آن‌سو می‌روند، خبری نخواهد بود. بدین‌سان خیابان‌ها خالی‌تر، ترافیک روان‌تر، توقفها بسیار کمتر و شهر خالی تر از خودروهای تک‌سرنشین خواهد شد که سرانجام این موضوع منجر به پاکیزه‌تر شدن هوای شهر و آرامش ساکنین شهرها خواهد شد.


به امید روزی پر برکت برای همگی
 
Likes: اسنپ رز